MAGAZIN

NOVINKY

KATEGORIE

INOV8 - AMBITION IN MOTION
16.2.2024

Poprvé ve dvacetileté historii dochází k rebrandingu průkopníka na poli trail runningu. INOV8 mění své logo a přichází s mnoha novinkami, které v sobě reflektují trendy běžeckých bot nýnější doby. Zároveň je to také návrat ke kořenům, k INOV8tu, který si získal srdce tolika běžců po celém světě.  

 

 

LH24, aneb jak zvládnout celý zimní den běhat nahoru a dolů
19.1.2024

Poslední lednový víkend odstartuje jedna z nejtěžších běžeckých výzev tohoto roku. Dvacetičtyřhodinovka na Lysé hoře je jedinečný podnik, který prověří, jak tuhý máte kořínek. Ale ať už se rozhodnete otestovat svoje limity jako jednotlivec nebo do tohoto dobrodružství půjdete s parťákem, bude to silný zážitek! V takto dlouhém a těžkém závodě hraje výbava jednu z hlavních rolí.

Běh se psem 2. díl: Jak začít s tréninkem a na co si dát pozor?
10.11.2023

V minulém článku jsme probrali, jak se na canicross vybavit a teď nastává otázka, jak vůbec začít s tréninkem.

Zapomenutelný report ze Zapomenutých hor
7.11.2023

76km, 3000m+

Když bych měl shrnout svoje zážitky z první účasti na Zapomenutých horách, tak to byl jeden velký rollercoaster. Týden před startem bylo v předpovědi hafo deště se sněhem a teploty kolem bodu mrazu a já jsem pomalu oprašoval zimní výbavu. Jenže pak přišla teplá fronta a už během týdne se předpověď pomalu zlepšovala tak, že jsem do tašky radši hodil opalovák. Ve finále z toho bylo krásných 15-18 stupňů a asi nejhezčí závod, co jsem kdy běžel. Podzim je holt podzim.

Běh se psem, 1. díl: Co je to canicross a bez jakého vybavení se neobejdete?
11.10.2023

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký by byl váš běh, kdyby vás váš pes skutečně tahal? Nebo jak by se proměnilo vaše sólo běžecké dobrodružství, kdybyste se na něj vydali s vaším čtyřnohým parťákem?

Průvodce trailového běžce: 7 tipů, jak lépe běhat do kopce
26.9.2023

V trailu se kopcům nevyhnete, proto je na místě si na ně zvyknout nebo ještě lépe, proměnit je ve vaši silnou stránku. Navíc v dlouhém kopcovitém závodě strávíte ve stoupání podstatně více času, než v sebězích. I pokud běháte na rovině, trénink v kopcích může posunout vaši výkonnost na další level. Jak tedy běhat do kopců lehce, svižně a s menším úsilím?

Jak jsem nedal H8...
6.9.2023

Blíží se termín H8 a já mám více naběháno a cítím se v pohodě. Parťák je na tom standardně výborně – běžíme dvojice. V týdnu řešíme, jak moc mokro bude a jaké vzít boty. Loni jsem to dal v osvědčených Inov-8 Trailfly G 270, ale při pohledu na vzorek, který za rok doznal kvůli oblíbenosti další úbytek, jsem volil tlumenější Trailfly Ultra G 280, abych otestoval na delší distanci.

Průvodce trailového běžce: 7 tipů, jak na seběhy
4.8.2023

Někdo je moc nemusí, někdo si je užívá. Někdo má sbíhání kopců v krvi, někdo je bere jako nutné zlo. Ať už jste na jednom nebo druhém pólu, zlepšení techniky a větší či menší trénink je rozhodně přínosný. V závodě může být pěkně frustrující, když s vypětím všech sil ve stoupání docvaknete soupeře a on vás potom bez známky úsilí předběhne v seběhu. Pokud si osvojíte naše následující tipy, budete ovládat umění seběhů také.