MAGAZIN


ROCLITE RECYCLED 310


29.9.2021

Abychom měli kde běhat

K čemu by nám byli sebelepší trailové boty, když by nezbyl žádný trail, po kterém by se v nich dalo chodit, nebo běhat? Proto to s ekologií a udržitelností myslíme vážně. Začínáme u sebe, když doma i v kanceláři patří třídění odpadů, šetření vodou a snaha o omezení uhlíkové stopy mezi každodenní samozřejmosti.

Kromě těchto návyků ale cítíme zodpovědnost i jako značka a už několik sezón intenzivně pracujeme s recyklovanými materiály pro výrobu oblečení, vybavení i svršků běžeckých bot. Rozhodli jsme se ale jít ještě dál. Čerstvá novinka ROCLITE RECYCLED 310 je naším manifestem ekologie a udržitelnosti. 

Funkčnost a využitelnost především

Základním stavebním kamenem ekologie je využitelnost. Nechceme vyrábět boty, které se tváří eko, ale ve skutečnost isi je budete kupovat jen proto, abyste ukázali, že je vám péče o naší planetu blízká. Chceme vyrábět boty, které budete obouvat každý den. Boty, které využijete naplno až do jejich absolutního opotřebení. Boty, které vás svými funkčními vlastnostmi budou bavit a na které se budete moci spolehnout i při náročných trailových dobrodružstvích. A právě proto stojí nové “třistadesítky” na základech ověřeného konceptu ROCLITE, který patří mezi nejuniverzálnější a nejoblíbenější trailové podešve. 

Osvědčený koncept ROCLITE

Spolehlivý grip, komfortní a vnímavé tlumení, čtivost terénu a stabilita. Všechny tyto vlastnosti, které můžete znát z modelů ROCLITE 275, nebo z outdoorových ROCLITE 315 a 345 najdete i v nových ROCLITE RECYCLED 310. Drop je 8 milimetrů a mohutnost tlumení pod patou je 16 milimetrů. Jediný rozdíl je tedy v použitých materiálech. 

BLOOM

Místo grafenového gripu je použit přírodní nebarvený kaučuk, aby byla celá bota vegan friendly. Ještě zásadnějšího vylepšení se dočkala mezipodešev, kde jsme se spojili s BLOOM Materials. Využívat recyklované materiály je jedna věc. Co kdyby ale existovala možnost, jak získáváním nových materiálů čistit životní prostředí? Přesně tímto se BLOOM zabývá, když pro výrobu tlumících materiálů používá kombinaci klasické EVA pěny s pěnou získanou z vodních řas (algae).

Algae, neboli sladkovodní řasy, po celém světě zamořují sladkovodní zdroje. V malé míře jsou neškodné, ale při jejich přemnožení se stávají toxické a kromě znehodnocení zdrojů pitné vody likvidují i celý biotop. BLOOM tyto řasy dokáže z vody filtrovat a jednoduchým procesem vyrábí ze získané biomasy materiál, který je svými vlastnostmi velmi podobný staré známé EVA pěně.

Plně recyklovaný svršek

Poslední částí ROCLITE RECYCLED 310 je svršek. Ten je napnutý na středně širokém kopytě šířký medium. Fit “třistadesítek” je velmi podobný tomu, na co jste u celého konceptu ROCLITE dlouhodobě zvyklí. 

Konstrukce pleteného svršku je tvořena výhradně recyklovanými materiály v čele s recyklovanou kůží Clarino použitou pro výztuhy a obsázku. Tkanina samotná sestává ze 100% recyklátu z pet lahví. 

Na rozdíl od běžecké kolekce je ROCLITE RECYCLED 310 díky výztuhám a šité konstrukci pevnější, takže se skvěle hodí především pro treking a speed hiking. Využít tuto botu můžete i pro běh v terénu, pokud vám nevadí lehce vyšší hmotnost a vyšší pevnost svršku.