MAGAZIN


Nový TRAILROC G 280 je tady


18.9.2019

Historie konceptu TRAILROC

Co se vám vybaví, když se řekne TRAILROC? Běžci, kteří se proháněli po trailech už v roce 2012 si jistě vzpomenou na kultovní botu TRAILROC 255, která si získala srdce nejednoho horského běžce.

Příchod konceptu TRAILROC byl pro INOV-8 velmi důležitým milníkem. Jednalo se totiž o první krosovku v naší nabídce, která byla navržena speciálně do tvrdšího trailu, kde se střídá asfalt, zpevněná cesta, hlína, šotolina, kameny a kořeny. Zkrátka mix, který odpovídá 90% cest v Českých lesích.

V rukou jsme tak měli botu jako stvořenou pro potřeby drtivé většiny tuzemských běžců pro každodenní trailová dobrodružství i občasné výlety do Tater, Alp a dalších vyšších pohoří. 

Novinka TRAILROC G 280

Nyní přichází TRAILROC ve zbrusu nové verzi G 280 a znovu se jedná o zásadní okamžik v historii INOV-8. Zajímá vás proč?

INOV-8 je značka, která od svých začátků vyvíjí boty s maximálním důrazem na přirozenou práci chodidla. Jako první jsme zavedli pojem drop. Pracujeme s různými šířkami, a typy podešví. Zásadní je i dobrá propriocepce, neboli schopnost číst terén a bezprostředně reagovat i na tu nejmenší nerovnost. Díky tomu si naše boty oblíbili nejen elitní trailoví běžci a atleti, ale i zástupy rekreačních sportovců. To vše ale mimo jiné znamená, že žádné “Inovejty” se nebudou řadit mezi nejtlumenější boty na trhu.

Extrémní míra tlumení je totiž něco, co jde proti naší filosofii. Bezhlavé navyšování tlumení v praxi znamená ztrátu kontaktu s povrchem, zhoršení stability a při výrazně skloněné geometrii i  negativní zásah do přirozeného pohybu chodidla.

TRAILROC G 280 je model, který rozšiřuje produktovou řadu INOV-8 o zcela nový směr. Základ tvoří osvědčená podešev s jemným vzorkem. Společně s efektivní ochrannou META PLATE se jedná o kombinaci, která je přímo stvořena pro běh v kamenitém a tvrdém trailu bez rizika poranění, nebo naražení chodidla.Klíčové vlastnosti

Svršek je napnutý na kopytě střední šířky (3 / medium fit) a chybět nesmí výrazný chránič prstů, nebo boční výztuhy chránící a stabilizující střední část chodidla. 

To zásadní se ale odehráva o blasti tlumicí vrstvy. Měkká směs POWER FLOW má mohutnost 20 milimetrů v patě a drop 8 milimetrů. Opticky ale tlumení vystupuje výrazně nad úroveň chodidla a kolem paty vytváří šál, který se stará o mnohem lepší propojení svršku s tlumicí vrstvou. To v praxi znamená zásadní zvýšení stability při běhu  v nerovném trailu, aniž bychom museli snížit celkovou míru tlumení.

Ve výsledku je tak nový TRAILROC G 280 jednou z nejkomfortnějších bot, jaké jsme kdy vytvořili při zachování všech klíčových vlastností, na které jste u INOV-8 zvyklí. 

V případě TRAILROCu G 280 se tedy jedná o velmi komfortní botu s vysokým citem pro terén, skvělou stabilitou a až nečekaně přirozeným dojmem z běhu. Tyto vlastnosti využijete při každodenním tréninku i dlouhém ultra závodě v horském terénu.

Ostrý test na mistrovství Polska

Že na tom všem opravdu něco bude potvrzuje i Tomáš Hudec, který v novém TRAILROCu obsadil třetí místo na polském mistrovství v ultra v rámci Festiwalu Biegow a z této boty se okamžitě stala Tomášova nejoblíbenější bota na horské maratony a ultra traily. Sto kilometrů dlouhou trať Tom prolétl za 9:20 a na pódiu dělal společnost i takové hvězdě jako je Marcin Swierc.