1000+ testovacích kilometrů, 100+ prototypů, 10+ let inovací, 1 bota

INOV-8 X-TALON G 235

„Na počátku bylo bahno.
A to bahno bylo všude“

...A v tom bahně selhával grip všech bot. Až do okamžiku, kdy byl na svět vyslán král, aby nastolil nový pořádek. Pořádek plný spolehlivého záběru, špičkové propriocepce a bezkonkurenční dynamiky.

Podešev X-TALON poprvé spatřila světlo světa v roce 2008 a okamžitě se stala hitem. Špičkový grip v kombinaci s nízkou hmotností a unikátní dynamikou činí z X-TALONu právoplatného krále mezi závodními offtrailovými botami.

X-TALON & GRAFÉN

Základem nejnovější generace je přimíchání grafénu do podešve. Léty prověřený grip X-TALONu je tak nyní ještě lepší a výrazně se zvýšila také odolnost 8mm vysokých gumových špuntů.

Grafén je nobelovou cenou ověnčený materiál s téměř magickými vlastnostmi. Spojením grafénu a vysoce přilnavé pryžejsme dosáhli bezkonkurenčního poměru mezi gripem a životností vzorku.

TRADICE & TECHNOLOGIE

Píše se rok 2020 a z X-TALONu se stala kultovní legenda mezi krosovkami. Bota, na kterou v posledních 12 letech spoléhalo několik generací běžců napříč nejrůznějšími disciplínami od orienťáku po psí sporty.

To ale neznamená, že jsme usnuli na vavřínech. Vývoj neustále pokračuje a my pro vás máme novou verzi X-TALON G 235, která posouvá celý koncept X-TALON na zcela novou úroveň.

orientační běh

OCR

běh do vrchu

kros

psí sporty

orientační běh, OCR, běh do vrchu, kros, psí sporty...

...Tam všude je X-TALON jako doma a na nohách atletů všech výkonnostních skupin sbírá tituly mistrů světa i medaile oblastních přeborů. Jedna bota vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, graphene grip ukáže

Rychlý běh v podmáčeném terénu. Kdekoliv a kdykoliv se dostanete do takové situace, tak chcete mít na nohou X-TALON. Svého času byly xtalony naprosto unikátní svými atletickými vlastnostmi. Za dvanáct let existence vznikla celá řada napodobenin. X-TALON ale zůstává jen jeden.

RYCHLOST & AGILITA

Hledáte pohodlnou a měkkou papučku pro nabíhání objemových kilometrů? Tak to jste tady špatně. X-TALON je o rychlosti a agilitě. Dravosti a dynamice. V této botě zkrátka nejde běžet pomalu. Nebudete věřit tomu, jak rychle jste schopní běžet v technickém trailu. Atletičnost X-TALONu je legendární a dokonale vystihuje DNA značky INOV-8 - přirozená práce chodidla, skvělý cit pro terén, absolutní ovladatelnost a maximálně rychlý přechod do odrazu.

ODOLNOST & OCHRANA

Jednou z nejčastějších vlastností závodních bot je nízká životnost. Toho se ale u X-TALONu bát nemusíte. V rodokmenu téhle oranžové rakety je hluboce zakořeněný orienťák, takže svršek je vyrobený z extrémně odolného balistického nylonu. Zničit X-TALON je díky tomu nadlidský úkol a také ochrana chodidla před nástrahami trailu je na vynikající úrovni.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o X-TALON G 235

Legendární model X-TALON přichází ve zbrusu novém provedení a je lepší, než kdy dřív. Vzhledem k historickým úspěchům tohoto konceptu se takové tvrzení zdá být velmi odvážné, ale varianta G 235 má potenciál splnit i ta největší očekávání.

Osvědčená podešev obohacená o grafén, ochranná vrstva META PLATE a zbrusu nový svršek na úzkém kopytě precision. Nové 235 představují další evoluční stupeň, který si bere to nejlepší ze svých předchůdců a posouvá koncept X-TALON na novou úroveň.

GRIP & TLUMENÍ

Základ boty je stále stejný - léty prověřená podešev s agresivním 8mm gripem, na kterou se můžete spolehnout i v tom nejnáročnějším terénu. Samozřejmostí jsou vynikající samočistící schopnosti a stoprocentní záběr ve všech směrech. Jediným slabým místem této podešve byla životnost při běhu po tvrdém povrchu. Díky grafénu ale odpadá i tento poslední nedostatek a u nového X-TALONU G 235 se můžete těšit na výrazně lepší životnost při zachování přilnavosti.


Zásadní změny nebyl potřeba provádět ani v oblasti tlumení. Drop je tradičních 6 milimetrů a tlumící vrstva dosahuje pod patou mohutnosti 13 milimetrů. Klíčové vlastnosti jsou ohebnost a vnímavost bez negativního dopadu na komfort a ochranu chodidla.


Ve srovnání s kultovními X-TALON 212 ale přece jenom jedna změna v oblasti tlumení proběhla. Vaše plosky nově chrání vrstva META PLATE, která nijak neovlivní funkční vlastnosti celé boty, dokud nepoběžíte po ostrých kamenech, kde vám poskytne spolehlivou protekci.

SVRŠEK & POHODLÍ

To nejdůležitější přichází na závěr. Svršek použitý u X-TALONu G 235 je od základu přepracovaný s důrazem na výrazně vyšší komfort. Vzhledem k tomu, že tato bota je určena pro běh v tom nejnáročnějším prostředí ale nesmí chybět vysoká míra ochrany a odolnosti, na jakou můžete být u rodiny X-TALON zvyklí z předchozích modelů. Primárním materiálem tak zůstává prakticky nezničitelný balistický nylon doplněný o gumovou ochrannou obsázku kryjící prsty a střední část boty.


Svršek je napnutý na úzkém kopytě šířky 2 (precision fit), což sice omezí prostor pro vaši příčnou klenbu a prsty, ale o to lepší mají boty ovladatelnost při běhu ve vysoké rychlosti a v technicky náročném terénu.


Hlavním rozdílem oproti předchozím modelům je použití jemnější tkaniny z vnitřní strany svršku. Po obutí tak nebudete chtít uvěřit, že máte na nohách stabilní a odolnou offtrailovou speciálku a ne vypolstrovanou silniční objemovku. Pohodlí ale v žádném případě nesmí kompromitovat funkční vlastnosti celé boty. Materiály použité pro stavbu svršku jsou tak maximálně odolné a nenasákavé, aby se boty daly bez potíží používat i v mokrém prostředí.

Fantastický X-TALON G 235 a kde ho najít

INOV-8 X-TALON G 235
INOV-8 X-TALON G 235
INOV-8 X-TALON G 235
INOV-8 X-TALON G 235
INOV-8 X-TALON G 235

OBEJEV DALŠÍ KROSOVKY Z KONCEPTU X-TALON...

KONTAKT & SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Distributor značky
INOV-8 pro ČR & SK:FACEBOOK

Inov-8 CZ & SK

VAVRYS CZ s.r.o.
Uherskobrodská 983
76326 Luhačovice
inov-8@vavrys.cz


INSTAGRAM

Inov8 czech slovakia

chci je!